Lamine Parke

Lamine Parke

Lamine Parke, masif ağaçtan imal edilen fabrikasyon bir taban kaplama malzemesidir. İki veya üç tabakadan oluşan lamine parkeler desen çeşitliliği, kullanım ve montaj kolaylığı sebebiyle tercih edilmektedir. Fabrikalarda yüksek basınçlı preslerde hazırlanan parkeler kilit sistemi ile birbiren geçmekte ve Laminant parkeden farklı olarak ilerleyen zamanlarda eskimesi durumunda silim cila yapılarak tekrar yenilenebilmektedir. En üstten başlayarak tabakalarda kullanılan malzemeler şu şekilde sıralanmıştır;

Üst Tabaka

Lamine parkenin üst tabakası ülkemizin ve dünyanın en verimli, en sağlıklı ormanlarının zengin çeşitlerinden özenle seçilmiş doğal ağaç kaplamalarından oluşur. Üretimin her aşamasında kullanılan ağacın türü, kalitesi yaşı ve dayanıklılığı yoğun bir kontrol işleminden geçirilir. Kalınlığı 4 mm’dir.Gerektiğinde defalarca sistre edilebilir, kolaylıkla temizlenebilme özelliğine sahiptir.

Alt Tabaka

Lamine parkenin alt taşıyıcı tabakası özel imal edilmiş Planklar için 12 mm, üç katman malzemeler için 10 mm’lik suya dayanıklı, çift taraflı kalibre kontraplaktan oluşmaktadır.Parke için özel olarak imal edilen bu özel kontraplak, parkenin kalitesini ve yaşam süresini arttıran en önemli özelliktir. Yerden ısıtma sistemlerinde alt tabakası kontraplak olan lamine parkelerin kullanılması tavsiye edilmektedir..

Cila

Lamine parkelerin üst yüzeyleri UV cila ile kaplıdır. Çevre dostu ve sağlıklı katkı maddelerinden üretilmiş üstün nitelikli bu ipek mat laminasyon, dayanıklılığı ve uzun ömürlü niteliği ile tüketicinin kullanım tercihidir.

Yapıştırma

Alt ve üst katmanın bütünleşmesi ile elde edilen Lamine parkelerin yapıştırılması işlemi çok özel subazlı tutkal ile gerçekleştirilir. Sürekli test edilerek sağlamlığı kontrol altında tutulan yapıştırma aşaması parkenin dayanıklık ölçütü için çok önemlidir.